lang :: lang :: lang :: lang :: lang :: lang
   st_menu Strona główna

   st_menu Aktualności

   st_menu O Piątce

   st_menu Życiorysy

   st_menu Listy

   st_menu Księga świadectw

   st_menu Księga intencji

   st_menu Kontakt
linia_menu_lewe

Z LISTÓW...

"Nie rozpaczajcie nade mną i nie płaczcie, gdyż jestem już z Jezusem i Maryją... Was proszę, moi kochani, o modlitwę za moją grzeszną duszę, proszę Was o przebaczenie mych grzechów młodości. Ściskam Was i całuję z całego serca i z całej duszy. Wasz zawsze kochający Syn i brat."

Franciszek

więcej...


linia_menu_lewe

SSWM

linia_menu_lewe

POLECAMY

Don BOSCO

Bosko.pl

www.sdb.org

Księga świadectw


Tutaj możesz złożyć świadectwo o łaskach, które zostały udzielone Tobie lub Twoim bliskim za wstawiennictwem błogosławionych oratorianów salezjańskich.


13.03.2012 15:29:40


Weekend z ks. Bosko w Aleksandrowie Kujawskim przeszedł już do historii akcji duszpasterstwa młodzieży, ale w sercach 23 licealistów i studentów zostanie na długo. Przeżyli coś niezwykłego. Poznali podobnych do siebie pięciu błogosławionych oratorianów z Poznania i chcą, tak jak oni, iść przez życie w wielkiej przyjaźni z księdzem Bosko i jego wskazaniami w drodze do świętości.

13.03.2012 15:29:18


Szalenie interesujący wykład księdza doktora Jarosława Wąsowicza sdb dokonał syntezy naszej wiedzy o Piątce Poznańskiej i uzupełnił informacjami historycznymi, osadzając wszystko w realiach Poznania z czasów II wojny.

- Chciałbym zaprzyjaźnić się z Piątką Poznańską. To spotkanie dało mi pewne przemyślenia dotyczące mojego życia, mojej przeszłości, grzechów, zranień. Uwrażliwiło na kruchość życia i że trzeba dobrze żyć.

- Mam motywację do poprawy i lepszego życia.


18.07.2011 10:22:25


w sobotę byłam na Wronieckiej na pięknym ślubie Oli i Sławka, wiem, że PIĄTKA "maczała w tym palce" :) pełen czadCHWAŁA PANU!


04.07.2009 14:12:24


Pamietam, ze kilka lat temu sluchalem na stronie www.tanradio.pl piosenki New Day "Litania" o pieciu blogoslawionych. Byla bardzo piekna. I teraz znowu ja uslyszalem oraz przeczytalem swiadectwa o tych mlodych ludziach. Jest to bardzo piekne, ze tak bardzo kochali Jezusa i Pana Boga i choc wiedzieli, ze odchodza, pozostali Mu wierni do konca. Byli zwyklymi chlopcami, zwyklymi ludzmi, a tak bardzo kochali Boga. I okazali sie wierni do konca, tak jak w Apokalispie mowi Pan: "Badz wierni az do konca, a dam ci wieniec zycia". Chcialbym byc wierny Panu tak jak oni. Wierze, ze Panu tez na tym zalezy, bo On jest najwazniejszy. Prosze tez Was, swieta piatko, o modlitwa do Pana za mnie, abym mogl zawsze zlozyc o Nim swiadectwo w ten lub inny sposob, jak On zechce.

Pozdrawiam

Marek Dawidziuk

Dodaj swoją świadectwo:
EDWARD KAŹMIERSKI
(1919 - 1942)


EDWARD KAŹMIERSKI
 • miał pięć sióstr
 • w wieku 4 lat stracił ojca, co sprawiło, że wychowywał się w trudnych warunkach materialnych
 • był mały, żywy i impulsywny
 • już jako uczeń szukał dorywczej pracy, aby wspomóc rodzinę
 • uzdolniony muzycznie, dzięki salezjanom nauczył się grać na fortepianie, harmonium, skrzypcach, śpiewał partie solowe w chórze, pragnął zostać organistą
 • w Oratorium nazywano go "Kompozytorem"
 • lubił chodzić do teatru, do opery, na koncerty i do kina, sam występował w przedstawieniach teatralnych wystawianych w Oratorium i na innych scenach Poznania
 • pasjonował go sport i rozgrywki sportowe
 • pragnął założyć rodzinę, dlatego modlił się za swoją przyszłą żonę
 • w czasie okupacji pracował w dalszym ciągu jako uczeń w warsztacie ślusarsko - mechanicznym
 • aresztowany w wieku 20 lat
 • w więzieniu potrafił wzbudzić sympatię nawet u pospolitych przestępców
 • z wielką miłością odnosił się do swojej mamy i sióstr
więcej...

linia_menu_lewe

Niniejszy strona powstała przy wsparciu finansowym udzielonym przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu operacyjnego "Patriotyzm jutra"

Narodowe Centrum Kultury

Patriotyzm jutra

projekt i wykonanie serwisu    

ikah.net