lang :: lang :: lang :: lang :: lang :: lang
   st_menu Strona główna

   st_menu Aktualności

   st_menu O Piątce

   st_menu Życiorysy

   st_menu Listy

   st_menu Księga świadectw

   st_menu Księga intencji

   st_menu Kontakt
linia_menu_lewe

Z LISTÓW...

"Proszę Was bardzo, jeżeli w czym Was obraziłem, odpuśćcie mej duszy. Ja będę się za Was modlił do Boga o błogosławieństwo."

Czesław

więcej...


linia_menu_lewe

SSWM

linia_menu_lewe

POLECAMY

Don BOSCO

Bosko.pl

www.sdb.org

Księga świadectw


Tutaj możesz złożyć świadectwo o łaskach, które zostały udzielone Tobie lub Twoim bliskim za wstawiennictwem błogosławionych oratorianów salezjańskich.


13.03.2012 15:29:40


Weekend z ks. Bosko w Aleksandrowie Kujawskim przeszedł już do historii akcji duszpasterstwa młodzieży, ale w sercach 23 licealistów i studentów zostanie na długo. Przeżyli coś niezwykłego. Poznali podobnych do siebie pięciu błogosławionych oratorianów z Poznania i chcą, tak jak oni, iść przez życie w wielkiej przyjaźni z księdzem Bosko i jego wskazaniami w drodze do świętości.

13.03.2012 15:29:18


Szalenie interesujący wykład księdza doktora Jarosława Wąsowicza sdb dokonał syntezy naszej wiedzy o Piątce Poznańskiej i uzupełnił informacjami historycznymi, osadzając wszystko w realiach Poznania z czasów II wojny.

- Chciałbym zaprzyjaźnić się z Piątką Poznańską. To spotkanie dało mi pewne przemyślenia dotyczące mojego życia, mojej przeszłości, grzechów, zranień. Uwrażliwiło na kruchość życia i że trzeba dobrze żyć.

- Mam motywację do poprawy i lepszego życia.


18.07.2011 10:22:25


w sobotę byłam na Wronieckiej na pięknym ślubie Oli i Sławka, wiem, że PIĄTKA "maczała w tym palce" :) pełen czadCHWAŁA PANU!


04.07.2009 14:12:24


Pamietam, ze kilka lat temu sluchalem na stronie www.tanradio.pl piosenki New Day "Litania" o pieciu blogoslawionych. Byla bardzo piekna. I teraz znowu ja uslyszalem oraz przeczytalem swiadectwa o tych mlodych ludziach. Jest to bardzo piekne, ze tak bardzo kochali Jezusa i Pana Boga i choc wiedzieli, ze odchodza, pozostali Mu wierni do konca. Byli zwyklymi chlopcami, zwyklymi ludzmi, a tak bardzo kochali Boga. I okazali sie wierni do konca, tak jak w Apokalispie mowi Pan: "Badz wierni az do konca, a dam ci wieniec zycia". Chcialbym byc wierny Panu tak jak oni. Wierze, ze Panu tez na tym zalezy, bo On jest najwazniejszy. Prosze tez Was, swieta piatko, o modlitwa do Pana za mnie, abym mogl zawsze zlozyc o Nim swiadectwo w ten lub inny sposob, jak On zechce.

Pozdrawiam

Marek Dawidziuk

Dodaj swoją świadectwo:
FRANCISZEK KĘSY
(1920 - 1942)


FRANCISZEK KĘSY
 • miał czworo rodzeństwa
 • ojciec, z zawodu cieśla, pracował w elektrowni miejskiej w Poznaniu
 • delikatny i wrażliwy, często chorował
 • marzył, by zostać kapłanem w Zgromadzeniu Salezjańskim
 • prezes Towarzystwa św. Jana Bosko
 • gorliwy ministrant, pilny uczeń w szkole
 • uczynny, miły i wesoły
 • aktor i chórzysta
 • głęboką wiarą wywierał wielki i pozytywny wpływ na życie i zaangażowanie apostolskie swoich kolegów
 • w czasie okupacji pracował jako malarz
 • aresztowany w wieku 19 lat
więcej...

linia_menu_lewe

Niniejszy strona powstała przy wsparciu finansowym udzielonym przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu operacyjnego "Patriotyzm jutra"

Narodowe Centrum Kultury

Patriotyzm jutra

projekt i wykonanie serwisu    

ikah.net